× Anasayfa İletişim
295/2 Sokak No: 1E Egesun Plaza Mansuroğlu Mah. Bayraklı İzmir
Dış Genital Bölge Beyazlatma
Dış Genital Bölge Beyazlatma

Genital Bölge Renk Açma

“Vulvar beyazlatma” olarak da adlandırılan genital bölge renk açma uygulaması; zaman içerisinde vulvasının rengi koyulaşan kadınların sorunlarına çözüm üreten bir tedavi yöntemidir. Lazer teknolojisinin sunduğu avantajların bir yansıması olarak uygulanmaya başlayan bu tedavi yöntemi dış genital bölge beyazlatma olarak da ifade edilir.

Dış genital bölgede koyulaşma kadınları fiziksel olarak rahatsız etmese de psikolojik açıdan yarattığı baskı nedeniyle hayat kalitesini düşürebilir. Özellikle büyük dudaklarda meydana gelen renk koyulaşmaları kadınların özgüvenini azaltıcı ve dolayısıyla cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyici bir faktör olarak ön plana çıkar.

Yaşın ilerlemesi, genetik faktörler, geçmiş dönemde geçirilen enfeksiyonlar, doğum kontrol hapları, cilt rahatsızlıkları, sentetik kumaşlı iç çamaşırların sürekli kullanımı, hormon değişimi ve epilasyon yöntemlerinin etkisi gibi faktörler nedeniyle dış genital bölgesinde renk değişimi olan kadınlar lazerle vulva beyazlatma seansları ile özgüvenlerini geri kazanabilirler.

Dış Genital Bölge Beyazlatma Nedir?

Zaman içerisinde rengi koyulaşan dış genital bölgenin renginin açılması amacıyla uygulanan vulva beyazlatma tedavisi günümüzde lazer teknolojisi ile yapılabilmektedir. Ortalama 20 – 25 dakika süren seanslar halinde yapılan vulva renk açma tedavileri sırasında uygulama bölgesine lokal anestezik etkisi olan krem sürüldüğü için kişinin ağrı ya da acı hissetme ihtimali düşürülür. Genellikle tek seans sonrası vulvanın rengi açılır, ancak herkesin cilt yapısı ve vulvasındaki renk koyulaşma düzeyi aynı değildir. Bu nedenle bazı kişilerde birden fazla seans tekrarlanması gerekli olabilir.

Lazerle Vulva Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Az önce de belirtildiği gibi lazerle genital bölge renk açma tedavisi seanslar halinde uygulanır. Her bir seans ortalama 20 – 25 dakika sürer. İşlem sırasında cildin en üst tabakası (Epidermis) lazer ışınlarının etkisiyle soyularak alttan daha açık renkli cilt katmanının çıkması sağlanır. Bu işlem sırasında vulva cildinde bir yenilenme de meydana gelir. Ağrısız bir işlem olan lazerle genital bölge renk açma tedavisi sonrası kesin sonuçların alınabilmesi için yaklaşık 25 – 30 gün beklenmelidir.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Sonrası İyileşme Süreci

Alanında deneyimli uzmanlar tarafından uygulandığında bir zararı bulunmayan ve estetik amaçla gerçekleştirilen lazerle genital bölge beyazlatma tedavisi sonrası iyileşme süreci oldukça kısadır. Işınlarla temas eden bölgede iki üç gün hassasiyet, hafif şişkinlik ve kızarma olması normaldir. Bu süreçte bölgenin bakımının önerilen pomat ya da kremlerle yapılması gerekir. Uygulama sonrası dokunun iyileşmesi için yaklaşık 1 – 2 hafta beklenmelidir.

Siz de dış genital bölgenizde meydana gelen renk değişimlerinden şikayetçiyseniz lazerli vulvar beyazlatma tedavisi ile özgüveninize zarar veren bu estetik sorundan kurtulabilir; acısız ve ağrısız geçen seanslar ardından yenilenmiş bir cilde kavuşabilirsiniz. Tedavi süreçleri ile ilgili detaylı bilgi ve randevu almak için MEDİKADOM uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

Teşhis ve Tedavi Süreçlerimizle İlgili
Bilgi Almak İçin
Bize Hemen Ulaşabilirsiniz!
+90 534 596 43 00
Deneyimli ve uzman kadromuzla iletişime geçmek; teşhis ve tedavi yöntemlerimizle ilgili bilgi alıp randevu
talep etmek için bize ulaşabilirsiniz!