× Anasayfa İletişim
295/2 Sokak No: 1E Egesun Plaza Mansuroğlu Mah. Bayraklı İzmir
Lazerle Vajinal Daraltma
Lazerle Vajinal Daraltma

Vajinal Daraltma (Vajinoplasti)

 

Yaşın ilerlemesi, doğumlar, genetik faktörler, geçirilen jinekolojik operasyonlar ve sık cinsel ilişkiye girilmesi gibi farklı faktörler vajinal darlığın ve sıkılığın zaman içerisinde ortadan kalkmasına neden olabilir.

 Vajende meydana gelen genişleme cinsel ilişki sırasında kadınların hazza ulaşamamasına ve vajinadan ses çıkmasına yol açabilir. Vajinal genişleme yalnızca kadınların değil erkeklerin de cinsel tatmini etkileyerek çiftler arasında sorunlar çıkmasını tetikleyebilir. Lazer teknolojisi sayesinde vajinal genişlemenin yol açtığı şikayetlerden kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür.

Kadınların cinsel anlamda kendilerini keşfetmesi ve özgürleşmesi ile giderek daha fazla talep gören lazerle vajinal daraltma işlemleri sırasında bölgede cerrahi bir kesi yapılmaz; dolayısıyla duyu hissi de yaşanmaz.

Lazerle Vajinoplasti Nedir?

 


Farklı nedenlerle zaman içerisinde sıkılığını kaybedip genişleyen vajinanın tamamını sıkılaştırmak üzere gerçekleştirilen lazerle vajinoplasti; vajinayı daraltan, gençleştiren ve yenileyen bir ameliyattır. Geleneksel cerrahi yöntemlerinden farklı olarak lazer teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen vajinal daraltma ameliyatları; cinsel ilişki sırasında çiftlerin karşılıklı haz almasını sağlar ve cinsel ilişki sırasında vajinadan ses çıkmasını engelleyerek ilişki konforunu arttırır.

Vajinal rejuvenasyon kapsamına giren vajinal daraltma sırasında vajina kanalının tamamı gençleştirilir ve bunun sonucu olarak kadınların orgazm yaşaması kolaylaşır. Fraksiyonel karbondiyoksit (CO2) lazer kullanılarak gerçekleştirilen lazerle vajinal daraltma uygulaması sonrası kişi günlük hayatına hızla dönebilir.

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Vajinası genişleyen kadınlara hızlı ve ağrısız çözüm sunan lazerle vajina daraltma ameliyatı sırasında vajina içerisine lazer probu yerleştirilir ve prob vajina kanalı içerisinde kademeli olarak ilerletilir. Vajina kanalının tüm kısımlarına ulaşan lazer ışınının etkisi genellikle tek seans ile ortaya çıkar. Ancak uygulamanın sonuçlarının iyileştirilmesi amacıyla birer ay arayla seansların 2 ya da 3 defa devam ettirilmesi de gerekebilir. Alınan sonuçlar kişinin yaşına, genel sağlık durumuna, vajina yapısına ve iyileşme süreci direktiflerine ne kadar uyum sağladığına göre değişiklik gösterebilir.

Lazerle Vajina Daraltma Sonrası İyileşme Süreci

Yaklaşık 20 - 25 dakika süren lazerle vajinoplasti ameliyatı sırasında vajina kanalında cerrahi bir kesi yapılmadığı için hasta neredeyse hiç ağrı ve acı hissetmez. Lazer ışınlarının etkisiyle vajina içerisinde hafif bir ısınma hissi yaşanabilir ancak bu his rahatsızlık verici düzeyde değildir. Vajina kanalına cerrahi kesi atılmaması iyileşme sürecini kısaltır ve kişi aynı gün içerisinde duş dahi alabilir. Her ne kadar uygulama sonrasında vajinal daralma süreci başlasa da en net sonuçların alınabilmesi için yaklaşık 20 gün beklenmesi gerekir.

 

Siz de doğum, yaş ilerlemesi, geçirilen jinekolojik operasyonlar ve genetik faktörler nedeniyle vajinal genişleme sorunu yaşıyorsanız lazerle vajinal daraltma işlemi ile vajinanızı gençleştirebilirsiniz. Son teknolojinin kullanıldığı MEDİKADOM ayrıcalığıyla lazerle vajina daraltma ile ilgili bilgi ve randevu almak için bize ulaşabilirsiniz.

 

Teşhis ve Tedavi Süreçlerimizle İlgili
Bilgi Almak İçin
Bize Hemen Ulaşabilirsiniz!
+90 534 596 43 00
Deneyimli ve uzman kadromuzla iletişime geçmek; teşhis ve tedavi yöntemlerimizle ilgili bilgi alıp randevu
talep etmek için bize ulaşabilirsiniz!