× Anasayfa İletişim
295/2 Sokak No: 1E Egesun Plaza Mansuroğlu Mah. Bayraklı İzmir
Anorgazmi Tedavisi
Anorgazmi Tedavisi

Toplumumuzda kadının cinsel olarak tatmin olma ve orgazm yaşama oranı oldukça düşüktür. Çoğunlukla “Orgazm ne demek?” sorusunun yanıtı dahi bilinmemektedir. Cinsel ilişki sırasında rahim ve vajinanın ritmik hareketlerle kasılması sonucu yaşanan orgazmın eksikliği kadınlarda öz saygının azalmasına, cinsel ilişkiden keyif alınamamasına ve psikolojik sıkıntılara yol açabilir.

Kadınların çok geç orgazm olması ya da orgazm olamaması durumu “anorgazmi” olarak nitelendirilir. Anorgazmi nedenleri fiziksel ve psikolojik olabildiği için anorgazmi tedavisinde çoklu yaklaşımlar uygulanabilir.

Anorgazmi tedavileri anorgazmi nedenleri doğrultusunda planlanır. Tedavi sürecine geçilebilmesi için öncelikle jinekolojik muayene yapılması gerekir. Anorgazmiye neden olan faktörler vulva ve vajina bölgesinde olduğu takdirde Genital PRP ve lazer tedavileri orgazm olamama sorununa çare olabilir.

Anorgazmi Tedavileri Nelerdir?

Kadınların orgazm olamaması olarak tanımlanan anorgazmi; Genital PRP ve lazerle vajinal daraltma uygulamaları ile tedavi edilebilir. Bu süreçte genital PRP yönteminin oldukça etkili sonuçlar yarattığı bilinmektedir.

Klitoris ve G noktası gibi orgazm sürecinde önemli role sahip olan bölgelere uygulanan genital PRP işlemi; vajina kanalının sıkılaşmasına ve genital bölgenin gençleşmesine (vajinal rejuvenasyon) de yardımcı olur. Böylece kadınların özgüvenleri ile birlikte cinsel ilişki sırasında yaşadıkları haz da artırılır.

Genital PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

PRP yani “Platelet Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma Uygulaması”; kişinin kendinden alınan kanın özel işlemlerden geçirilip trombosit yönünden zengin bir plazmanın elde edilmesi prensibiyle çalışan bir tedavi yöntemidir.

Kişiden alınan kandan elde edilen plazma, protein ve büyüme faktörleri yönünden oldukça zengindir; bu nedenle enjekte edildiği bölgelerde kollajen ve yeni hücre oluşumunu tetikleyici özelliğe sahiptir. Yaklaşık 20 dakika süren seanslar şeklinde uygulanan genital PRP tedavisi sırasında vücuda hiçbir kimyasal madde enjekte edilmez.

Uzmanlar tarafından uygulandığında cinsel isteksizliği azaltan, cinsel hazzı arttıran, anorgazmi sorunu çözen, idrar kaçırma problemlerini azaltan ve vulvadaki estetik problemleri düzeltebilen genital PRP kadınların cinsel hayatına olumlu bir ivme kazandırır.

Anorgazmi tedavisinde az önce de belirtildiği gibi lazerle vajina rajuvenasyonu da tercih edilebilir. Hasta özelinde belirlenen tedavi yöntemleri sürecin başarısını arttıracaktır. Anorgazmi tedavilerinin seans sayıları kişiden kişiye değişebilir.

Anorgazmi Tedavisi Sonrası Süreç

Anorgazmi tedavisi sonrası süreç hastalara uygulanan tedavi yöntemlerine göre değişiklik gösterebilir. Genital PRP sonrası iyileşme süreci oldukça kısadır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan PRP tedavisi sonrası 1 – 2 gün bölgesel hassasiyet oluşabilir. Aynı şekilde lazer uygulamaları yapılan kişiler de hızlı bir şekilde iyileşip günlük hayatlarına geri dönebilirler. Cinsel ilişkiye girilebilmesi için yaklaşık 1 hafta beklenmelidir.

Siz de orgazm olamama sorunu yaşıyor ve cinsel mutluluğunuzla birlikte özgüveninizi arttırmak istiyorsanız MADİKADOM uzmanlarından detaylı bilgi ve randevu alarak size özel belirlenen tedavi yöntemi ile yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Teşhis ve Tedavi Süreçlerimizle İlgili
Bilgi Almak İçin
Bize Hemen Ulaşabilirsiniz!
+90 534 596 43 00
Deneyimli ve uzman kadromuzla iletişime geçmek; teşhis ve tedavi yöntemlerimizle ilgili bilgi alıp randevu
talep etmek için bize ulaşabilirsiniz!