× Anasayfa İletişim
295/2 Sokak No: 1E Egesun Plaza Mansuroğlu Mah. Bayraklı İzmir
İdrar Kaçırma
İdrar Kaçırma

 İdrar Kaçırma Tedavisi

İlerleyen yaş, obezite hastalığı, zorlu doğum süreçleri, hormonal değişimler, kronik kabızlık, diyabet, vajinal enfeksiyonlar, genetik yatkınlık ve düzenli kullanılan ilaçların etkisi gibi farklı nedenlerle idrar yolunu çevreleyen kaslar zaman içerisinde gevşeyerek idrar tutmayı zorlaştırır. Kişinin idrar kaçırmasına neden olan zayıf kaslar; kişiyi hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatsız eden idrar kaçırma sorununun en yaygın görülen sebebidir.

Genellikle kadınları etkisi altına alan idrar kaçırma sorunu; günlük hayatı etkileyen ve kadınların hareketlerini kısıtlayan bir problemdir. Öksürme, karın içi basıncın artması, stres, gülme ve idrara sıkışma gibi faktörlerin tetiklediği idrar kaçırma problemi lazer teknolojisi ile acısız ve ağrısız olarak tedavi edilebilir.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nedir?

İdrar yolundaki kasların zayıflaması nedeniyle idrar kaçırma problemi yaşayan kadınlar lazer teknolojisi ile bu sorunlarından kurtulabilirler. Üretrayı çevreleyen kasların yeniden güçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen lazerle idrar kaçırma tedavisi fibroblast kollajenin uyarılmasını ve idrar fonksiyonlarının düzenlenmesini sağlar.

Lazerle idrar kaçırma tedavisi yaklaşık 20 – 25 dakika sürer; tedavi süreci kişinin günlük hayatını kesintiye uğratmaz. Anestezi verilmeden gerçekleştirilen tedavinin başarısını hastalığın erken dönemde teşhis edilmesi arttırır. Erken yaşlarda idrar kaçırma sorunu yaşayan ve bu sorunun tedavisi için başvuran kadınlar 1 – 2 seanslık lazer tedavileri sonrası başarılı sonuçlar elde edebilir.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Muayenehane ortamında gerçekleştirilebilen lazerle idrar kaçırma tedavisi sırasında lazer spekulumu vajinaya yerleştirilir ve doğru pozisyona getirilir. Spekulumun içerisine yerleştirilen lazer cihazı ile uygun dozlarda ve belirlenmiş sürelerde lazer ışını belli açılarla vajenin ön duvarına gönderilir. Lazer ışınının etkisiyle vajen ön duvarındaki bağlar güçlendirilir.

Lazer tedavisi sırasında hasta ağrı ya da acı hissetmez. Doku hasarının oluşmaması lazer tedavisinde komplikasyon riskini minimum seviyeye indirmiştir. Geleneksel cerrahi yöntemlerinden farklı olarak idrar kaçırma tedavisinde lazer teknolojisinin kullanılması kişinin uygulama sonrası günlük hayatına devam edebilmesini sağlar.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Sonrası Süreç

Lazerle idrar kaçırma tedavisi sonrası hastaların konforu oldukça yüksek olur. Yaklaşık 1 – 2 hafta gibi bir süre sonrası cinsel hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. İdrar kaçırmanın yarattığı psikolojik ve fiziksel olumsuzluklardan kurtulan kadınlar hayatlarında yeni bir sayfa açabilirler.

İdrar kaçırma kadınların sıklıkla yüzleştiği ve kendilerini mahcup edebilen bir sağlık sorunudur. Lazer tedavisi ile idrar kaçırma sorunundan kurtulmak mümkündür. Siz de idrar kaçırma sorunundan şikayetçiyseniz MEDİKADOM uzmanlarından detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Teşhis ve Tedavi Süreçlerimizle İlgili
Bilgi Almak İçin
Bize Hemen Ulaşabilirsiniz!
+90 534 596 43 00
Deneyimli ve uzman kadromuzla iletişime geçmek; teşhis ve tedavi yöntemlerimizle ilgili bilgi alıp randevu
talep etmek için bize ulaşabilirsiniz!