× Anasayfa İletişim
295/2 Sokak No: 1E Egesun Plaza Mansuroğlu Mah. Bayraklı İzmir
Kızlık Zarı Onarımı
Kızlık Zarı Onarımı

 Hymen olarak da adlandırılan kızlık zarı; özünde vajen gelişirken ortaya çıkan bir doku artığı olsa da toplumumuzda doku artığından çok daha büyük anlamlara sahiptir.

İnce kılcal damarlı yapısı cinsel ilişkiye girildiği esnada kanayarak bekaretin kaybının simgesine dönüşür. Her ne kadar kızlık zarı ve bekaret arasında doğrusal bir bağlantı olsa da kızlık zarı bazı kişilerde doğuştan olmayabilir, bazı kişilerde cinsel ilişkiye girilmesine rağmen esnek yapısı sayesinde yırtılmayabilir ya da yaşanan fiziksel travmalar, cerrahi operasyonlar ya da ağır tempolu sporlar nedeniyle zarar görebilir. Kızlık zarı yırtılan kişiler kızlık zarı onarımı yöntemleri ile yeni bir kızlık zarı oluşturabilir ya da mevcutta yırtılan zarlarını diktirebilir.

Kızlık Zarı Onarımı Nasıl Yapılır?

Tüm bu nedenlerden ötürü kızlık zarı yapısı bozulan kişiler Himenoplasti olarak bilinen kızlık zarı onarımı operasyonuna başvurabilir. Kızlık zarı onarımı; kızlık zarının dikilmesi ya da flep tekniği ile bölgeden alınan dokunun yapılandırılmasıyla gerçekleştirilebilir.

Kızlık zarı dikimi ve kızlık zarı onarımı ile elde edilen sonuçların başarısı oldukça yüksektir. Özellikle flep tekniği ile kızlık zarı onarımı yapıldıktan sonra ilk cinsel ilişkide kanama olma ihtimali %90’ların üzerine çıkar.

Medikadom bünyesindeki kadın uzman hekimler eşliğinde siz de kızlık zarı onarımı yaptırabilir; uzmanlarımızdan destek alarak sizin en için en uygun yöntemi belirleyebilirsiniz. Hasta gizliliğine önem veren profesyonel kadromuzun sağladığı tedavilerle özgüveninizi arttırabilir, oluşması muhtemel önyargıları engelleyebilirsiniz.

Teşhis ve Tedavi Süreçlerimizle İlgili
Bilgi Almak İçin
Bize Hemen Ulaşabilirsiniz!
+90 534 596 43 00
Deneyimli ve uzman kadromuzla iletişime geçmek; teşhis ve tedavi yöntemlerimizle ilgili bilgi alıp randevu
talep etmek için bize ulaşabilirsiniz!