× Anasayfa İletişim
295/2 Sokak No: 1E Egesun Plaza Mansuroğlu Mah. Bayraklı İzmir
Doğum İzinin Yok Edilmesi
Doğum İzinin Yok Edilmesi

 Doğum İzinin Yok Edilmesi

Vajinal doğum yapan kadınların %90’ında görülen “epizyo” yani “doğum kesisi” dikiş izleri bazı durumlarda normal bir şekilde iyileşmeyebilir. Doğum dikişlerinin izleri özellikle zor doğumlar sırasında perine bölgesinin normalden fazla açılması sebebiyle daha belirgin bir hal alabilir.

İlerleyen dönemlerde yaşın da ilerlemesiyle birlikte perinedeki dikiş izleri kadınları rahatsız etmeye başlayabilir. Vajina ve rektum arasındaki bölgedeki estetik problemler lazer teknolojisi ile giderilebilmektedir. Ameliyat olmak istemeyen veya genel sağlık durumu ameliyat için uygun olmayan kadınlar doğumlarından miras kalan dikiş izlerinden lazer tedavileriyle kurtulabilir.

Lazer ile doğum izlerinin yok edilmesi tedavisi vajinal daraltma işlemi ile birlikte eş zamanlı olarak uygulanabilir. Böylece zorlu doğumlardan sonra oluşan vajina bollaşması ve perine bölgesinde rahatsızlık veren dikiş izleri fraksiyonel lazer teknolojisi ile sorun olmaktan çıkarılabilir.

Perine bölgesinde skar dokusu oluşan ve dikiş izleri belirgin olan kadınlara uygulanabilen lazer perineoplasti perine bölgesinde gençleşmeye sebep olur. Geleneksel cerrahi kesileri yapılmadan uygulanan lazer seansları sonrası bölge onarılabilir ve dikiş izleri silinerek kişinin kısa sürede günlük hayatına dönmesi sağlanabilir.

Sezaryen İzinin Yok Edilmesi

Fraksiyonel lazer teknolojisi günümüzde birçok farklı amaçla kullanılmaktadır. Cildi yenileme, kollajen üretimini arttırma, cildi sıkılaştırma, cilt lekelerinin ve dikiş izlerinin yok edilmesi gibi farklı avantajlar sunan fraksiyonel lazer; sezaryen izlerinin silinmesinde de kullanılmaktadır.

Sezaryen ameliyatı sırasında pubik tüylü bölgenin üzerinden yatay olarak uygulanan kesiye dikiş atılması sebebiyle oluşan iz kadınları rahatsız edebilir. Dikiş izinin özel bir bölgede yer almasından kaynaklı duyulan rahatsızlık lazer tedavisiyle giderilebilir. Kişinin yaşı, cilt yapısı ve sezaryen dikiş izlerinin derinliği gibi değişkenlere bağlı olarak lazer tedavisi seans sayısı değişiklik gösterebilir.

Fraksiyonel lazer ile sezaryen izlerinin yok edilmesi için minimum 3 – 5 seans gerekir. Bu sayı skar dokusu belirgin olan kişiler için artabilir. Genellikle seanslar arasında bir aylık ara verilerek diğer seansa kadar cildin tamamen iyileşmesi beklenir.

Kısa süren seanslar sonrası hasta günlük yaşantısına hemen dönebilir ve işlem sonrası konforu yüksek olur.

Siz de sezaryen veya vajinal doğum sebebiyle taşıdığınız dikiş izlerinden kurtulmak ve cildinizi yenilemek için MEDİKADOM uzmanlarından detaylı bilgi ve randevu alarak size özel tedavi süreçlerinin planlanmasını sağlayabilirsiniz.

Teşhis ve Tedavi Süreçlerimizle İlgili
Bilgi Almak İçin
Bize Hemen Ulaşabilirsiniz!
+90 534 596 43 00
Deneyimli ve uzman kadromuzla iletişime geçmek; teşhis ve tedavi yöntemlerimizle ilgili bilgi alıp randevu
talep etmek için bize ulaşabilirsiniz!