× Anasayfa İletişim
295/2 Sokak No: 1E Egesun Plaza Mansuroğlu Mah. Bayraklı İzmir
FRAKSIYONEL KARBONDIOKSIT (C02) LAZER
FRAKSIYONEL KARBONDIOKSIT (C02) LAZER

 Fraksiyonel Lazer Nedir?

10600 nanometrelik dalga boyu ile cildin derinlerine nüfuz edebilen Fraksiyonel Karbondioksit (CO2) lazer; cildi soymadan cilt üzerinde mikro kanallar açarak hedeflenen bölgeye ulaşır. Ciltte yeni kollajen oluşumunu tetikleyen ve hedeflenen cilt bölgesi dışındaki alanlara zarar vermeyen fraksiyonel lazer; cildi yenileme ve gençleştirme özelliğine sahiptir. Dikiş izlerinin silinmesi, cildin yenilenmesi, genital estetik ve vajinal rejuvenasyon amacıyla kullanılan fraksiyon lazer seansları sırasında hastaların konforu yüksek olur.

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Faydaları Nelerdir?

Fraksiyonel Karbondioksit lazer teknolojisi genital estetik alanında çığır açmıştır. Genital estetik amacıyla gerçekleştirilen işlemlerde kullanılan fraksiyonel lazer ile labioplasti, vajina daraltma, genital bölge renk açma, idrar kaçırma, sarkma, sezaryen ve doğum dikiş izleri cerrahi kesiler yapılmadan tedavi edilebilmektedir. Seans süresinin kısalığı ve kişinin günlük hayatına hemen devam edebilmesi fraksiyonel lazer kullanımına duyulan ihtiyacı arttırmaktadır. Fraksiyonel lazer; uygulandığı bölgede kollajen oluşumunu arttırdığı için yaşlanma karşıtı bir etki yaratmaktadır.

Fraksiyonel Karbondioksit (C02) Lazer Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Fraksiyonel CO2 lazer tedavisinin kaç seans süreceği; hangi amaçla uygulandığına, hastanın şikayetlerine, düzeltilmesi gereken problemin büyüklüğüne, kişinin cilt yapısına, yaşına ve genel sağlık durumuna göre değişiklik gösterebilir. Genellikle 1 – 4 seans fraksiyonel lazer tedavisi ile etkili sonuçlar alınabilir.

Fraksiyonel Lazer Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci

Fraksiyonel lazer tedavisi uygulanan cilt bölgesinde hassasiyet ve hafif düzeyde şişlik oluşması normaldir. Bölgeye kozmetik ürünlerin iyileşme sürecinde sürülmemesi, sıcak su ile temasının engellenmesi ve uzmanların direktiflerine uyulması gerekir. Uygulama bölgesine göre lazer tedavisi etkisini 4 – 10 gün arasında gösterir.

Fraksiyonel Lazer Tedavisi Sonrası Ciltteki Değişimler

Fraksiyonel CO2 lazer ışınları cildin epidermis katmanından dermis katmanına kadar işler. Bu süreçte hedeflenen bölgedeki dokuları ısıtır, çevre dokulara zarar vermez ve cildin iyileşip yenilenmesini mümkün hale getirir. İşlem sonrası dokular sıkılaşır, gençleşir ve yenilenir.

Kimler Fraksiyon Karbondioksit Lazer Tedavisi İçin Uygun Değildir?

Fraksiyonel lazer tedavileri uzmanlar tarafından detaylı muayeneler sonucu uygulandığında oldukça güvenli bir tedavi yöntemidir. Ancak açık yarası bulunan, kan pıhtılaşma sorunları olan, emziren veya hamile olan kadınlar lazer tedavisi yaptırmamalıdır.

Teşhis ve Tedavi Süreçlerimizle İlgili
Bilgi Almak İçin
Bize Hemen Ulaşabilirsiniz!
+90 534 596 43 00
Deneyimli ve uzman kadromuzla iletişime geçmek; teşhis ve tedavi yöntemlerimizle ilgili bilgi alıp randevu
talep etmek için bize ulaşabilirsiniz!