× Anasayfa İletişim
295/2 Sokak No: 1E Egesun Plaza Mansuroğlu Mah. Bayraklı İzmir
Vulvar Dolgu
Vulvar Dolgu

 Vulvar Dolgu

İlerleyen yaş, dramatik kilo kayıpları, genetik faktörler ve hamilelik gibi farklı nedenlerle dış dudaklarda ve “mons pubis” adı verilen tüylü bölgede cilt elastikiyetinin kaybolması ve hacminin azalması kadınların rahatsız oldukları estetik problemlerin ortaya çıkmasını tetikler. Vulva bölgesindeki düzlük, renk değişimleri ve buruşukluk fiziksel bir sağlık sorunu olarak değerlendirilmese de kadınları psikolojik olarak etkisi altına alabilir.

“Vulva augmentasyonu” veya “genital bölge hacim kazandırma” olarak da adlandırılan “vulvar dolgu”; kişinin kendi vücudundan alınan yağların özel işlemden geçirilmesi ve sonrasında vulva bölgesine enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen genital estetik yöntemlerinden biridir.

Dış Dudaklara Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Vulva bölgesine hacim kazandırmak için gerçekleştirilen dış dudaklara yağ enjeksiyonu; vulva bölgesinde meydana gelen yaşlanma belirtilerini geriye döndürebilen iki aşamalı bir işlem olarak tanımlanabilir. Estetik kaygıların ortadan kaldırılması için uygulanan vulvar dolgu sonrası vulva bölgesi gençleşir ve kadınların özgüvenleri arttığından cinsel hayatları da renklenir.

Vulvar Dolgu Nasıl Yapılır?

Vulvar dolgu için en sık kullanılan ve yan etkisi en az olan yöntem yağ enjeksiyonudur.
Yağ enjeksiyonu yapılabilmesi için öncelikle lokal anestezi altında kadınların basen, karın veya bacaklarından liposuction yöntemi ile yağ alınır. Alınan yağ özel bir işlemden geçirilerek enjeksiyona hazır hale getirilir. Sonrasında özel kanüller kullanılarak orantılı bir şekilde yağlar vulva bölgesine enjekte edilir ve bölgesel hacim kazandırma işlemi tamamlanır.

Bu işlem sırasında kişiye kendi yağ hücrelerinden başka bir kimyasal enjekte edilmez. Bu nedenle işlem sonrası kişide alerjik reaksiyon ve komplikasyon oluşma riski minimize edilir. Uygulama sonrası vulva cildi gergin ve dolgun bir görünüm kazanarak gençleşir. Yağ dokularında onarıcı özellikte kök hücreleri bulunduğu için ciltte doğal bir yenilenme süreci başlar. Yaklaşık 1 saat süren işlem sırasında cilde derin kesiler yapılmaz ve çoğunlukla dikiş atılmasına gerek kalmaz.

Vulva Augmentasyonu Sonrası Süreç

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen vulva augmentasyonu sonrası yaklaşık 2 gün sonra kişi günlük hayatına geri dönebilir. Operasyon sonrası bir haftalık süreçte dolgu yapılan bölgenin sıcak suyla teması engellenmelidir. Yine yaklaşık 1 ay boyunca spor yapılması ve cinsel ilişkiye girilmesi önerilmez.

Bölgeye enjekte edilen yağların bir kısmı ilk 6 ayın sonunda erise de kalan yağ dokusu bölgedeki damarlardan besleneceğinden kalıcılığını koruyacaktır. İyileşme sürecini hastanın yaşı, cilt özelliği ve genel sağlık durumu değiştirebilir.

Siz de vulva bölgenizdeki değişimden şikayetçiyseniz MEDİKADOM uzmanlarından detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz. Sadece 1 saat süren işlem sonrası vulva bölgenizin yenilenmesini, gençleşmesini ve hacim kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Teşhis ve Tedavi Süreçlerimizle İlgili
Bilgi Almak İçin
Bize Hemen Ulaşabilirsiniz!
+90 534 596 43 00
Deneyimli ve uzman kadromuzla iletişime geçmek; teşhis ve tedavi yöntemlerimizle ilgili bilgi alıp randevu
talep etmek için bize ulaşabilirsiniz!