Anorgazmi Tedavisi – Sultan Buğday

Anorgazmi Tedavisi

Toplumumuzda kadınların büyük bir çoğunluğu rahim ve vajinanın ritmik hareketlerle cinsel ilişki sırasında kasılması olarak adlandırılan orgazm duygusunu yaşayamıyor. Dolayısıyla cinsellikten haz alamıyor ve cinselliği külfet olarak algılayıp psikolojik anlamda sıkıntılar yaşıyor. Kadınlarda orgazm olamama ya da çok geç orgazm olma durumu “anorgazmi” olarak tanımlanıyor. Anorgazmi sorunu düşünüldüğünün aksine yalnızca kadınları değil; aile birliğini ve çiftler arasındaki bağları da etkiliyor.

Kadınlarda anorgazmi tedavisi kapsamında birden fazla yöntem uygulanmakta; kadınların cinsel birliktelikleri sırasında aldıkları hazzın arttırılması amaçlanmaktadır.

Anorgazmi Tedavileri Nelerdir?

Cinsel orgazm sorunlarının tedavisi kapsamında kadınlara G noktası büyütme, vajinal daraltma ve genital PRP uygulamaları yapılmaktadır.

G Noktası Büyütme: Vajinanın ön duvarında yer alan ve orgazm sürecinde aktif bir rol oynayan G noktası; anorgazmi tedavisi için özel bir bölgedir. G noktası büyütme sonrası cinsel ilişki sırasında bu bölgenin daha fazla uyarılarak orgazmın kolaylaştırılması sağlanır. G noktası; yağ enjeksiyonu ve dolgu yöntemleri ile tek uygulamayla büyütülebilir. Aynı zamanda PRP uygulaması ile bölgedeki kollajen üretimi tetiklenerek G noktası hassasiyeti arttırılabilir.

Genital PRP: Az önce de belirttiğimiz gibi enjekte edildiği bölgede kollajen ve yeni hücre oluşumunu tetikleme özelliğine sahip olan PRP; G noktası ve klitoris gibi orgazm sürecinde aktif rol oynayan genital bölgelere enjekte edilebilir. Kişiden alınan kanın özel bir işlemden geçirilip trombosit zengini plazma elde edilmesi ve bu plazmanın tedavi bölgesine enjekte edilmesi esaslarına dayanan PRP tedavisi sonrası kadınların cinsel hazza ulaşması kolaylaşır.

Vajinal Daraltma: Orgazmın gerçekleşmesi için G noktası ve klitoris en önemli bölgeler olsa da vajinanın sıkılığını kaybetmesi neticesinde de anorgazmi şikayetleri ortaya çıkabilir. Kadınların özgüvenini azaltan ve çiftlerin karşılıklı cinsel tatmine ulaşmasını engelleyen vajinal genişleme lazerle vajinal daraltma operasyonları ile sıkılaştırılabilir.

Kadınlar birçok farklı faktör neticesinde orgazm olamayabilir. Anorgazmi tedavisi hem fiziksel hem de psikolojik tedavi yöntemlerinin uygulanmasını gerektirebilir. Kadınların cinsel hayatları ile ilgili farkındalıklarının artmasıyla önem kazanan anorgazmi tedavileri kliniğimizde gerçekleştirilmektedir. Anorgazmi sorununun çiftler arasındaki duygusal bağlara zarar verebileceği gerçeği yadsınmamalı; orgazm olmayan kadınların tedavi süreçlerine başvurmasının önemi görmezden gelinmemelidir.

Teşhis ve Tedavi Süreçlerimizle İlgili
Bilgi Almak İçin
Bize Hemen Ulaşabilirsiniz!
Deneyimli ve uzman kadromuzla iletişime geçmek; teşhis ve tedavi yöntemlerimizle ilgili bilgi alıp randevu talep etmek için bize ulaşabilirsiniz!