Genital Estetik – Sultan Buğday

Genital Estetik

Son yıllarda fonksiyonel ve kozmetik amaçlı genital estetik uygulamaları giderek daha fazla talep görüyor. İlerleyen yaş, genetik faktörler, yaşam tarzı, dramatik kilo değişimleri ve doğum gibi unsurlar genital estetik süreçlerinin önemini arttırıyor.

Vulva bölgesindeki deformasyonlar, renk koyulaşmaları, hacim artışları ya da kayıpları ile vajina bölgesindeki genişlemeler genital estetik operasyonları ile giderilebiliyor. Kadınların hem günlük hayatlarını hem kıyafet seçimlerini hem cinsel yaşamlarını hem de özgüvenlerini olumsuz yönde etkileyen genital estetik problemleri günümüzde fraksiyonel karbondioksit (CO2) lazer teknolojisi sayesinde sorun olmaktan çıkarılabiliyor. Lazer uygulanan bölgede doku yenilenmesi ve renk açılması gibi değişimler de olduğu için kadınların genital estetik beklentileri genital gençleşmenin gerçekleşmesiyle başarılı bir şekilde yerine getiriliyor.

Lazerle İç ve Dış Dudak Küçültme

Yaklaşık 20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşen lazerle labioplasti sonrası vulva bölgesindeki iç ve dış dudaklardaki sarkmalarla hacimsel artışlar azaltılabiliyor. Böylece sıklıkla bölgesel tahriş sorunu yaşayan, cinsel ilişki sırasında ağrı çeken, vulva görünümü nedeniyle özgüveni azalan kadınlar ağrısız ve acısız olarak yeni bir başlangıç yapabiliyor.

Vajinal Daraltma

Vajinal darlığın farklı nedenlerle zaman içerisinde kaybolması; buna bağlı olarak cinsel ilişki sırasında karşılıklı tatminin azalması ve istenmeyen seslerin ortaya çıkması; vajinal daraltma operasyonlarına başvurmayı gerektirebiliyor. Lazer ile vajina daraltma işlemi sırasında vajina kanalı gençleştiriliyor ve daraltılarak cinsel ilişki sırasında çiftlerin karşılıklı tatmin yaşaması mümkün hale getiriliyor.

Genital Bölge Renk Açma

Yalnızca kozmetik amaçla gerçekleştirilen dış genital bölge beyazlatma; lazer teknolojisi ile yaklaşık 20 – 25 dakika içerisinde konforlu bir şekilde tamamlanıyor. Cilt yapısı ve vulvadaki koyulaşma düzeyine göre bazı kişilerde birden fazla seansa ihtiyaç duyulan lazerle vulva beyazlatma; kadınların fiziksel görünümlerinden duydukları rahatsızlığı azaltıyor ve vulva cildinde yenilenme meydana getirebiliyor.

Doğum izinin Yok Edilmesi

Normal doğum ya da sezaryen kadın vücudunda kalıcı izlerin oluşmasına yol açabilir. Normal doğum sırasında perine bölgesinde; sezaryende ise pubik tüylü bölgenin üst kısmına dikişler atıldığından bu izler kadınlarda estetik kaygılara neden olabiliyor. Lazerle genital estetik kapsamında sezaryen dikiş izleri de perine dikiş izleri de görünmez hale getirilebiliyor.

Kliniğimizde lazerle genital estetik uygulamaları haricinde; lazerle idrar kaçırma tedavisi, vulvar dolgu, anorgazmi tedavisi, G noktası büyütme ve klitoris küçültme gibi uygulamalar da yapılmaktadır.

Teşhis ve Tedavi Süreçlerimizle İlgili
Bilgi Almak İçin
Bize Hemen Ulaşabilirsiniz!
Deneyimli ve uzman kadromuzla iletişime geçmek; teşhis ve tedavi yöntemlerimizle ilgili bilgi alıp randevu talep etmek için bize ulaşabilirsiniz!