Barbie Vajina Estetiği – Sultan Buğday

Barbie Vajina Estetiği

Genital bölgede kadınları özellikle estetik açıdan en çok rahatsız eden problemlerin başında büyümüş, aşağı sarkmış, büzüşmüş iç vajinal dudaklar gelir. Bu problem sadece görsel anlamda sıkıntı yaratmakla kalmaz bazı fizyolojik rahatsızlıklara da neden olabilir.

İç dudaklardaki deformiteler labioplasti ile çözülebilmektedir. Labioplasti, diğer adıyla iç dudak estetiği günümüzde en çok tercih edilen ve yaygın uygulanan genital estetik operasyonudur. Barbie Vajina Estetiği ise hastanın tercihine bağlı olarak labioplasti operasyonuyla farklı işlemlerin kombine edilmesi ile gerçekleştirilen özel bir uygulamadır.

Barbie Vajina Estetiği nedir, nasıl uygulanır?

Barbie Vajina ya da İngilizcede kullanıldığı şekliyle “Barbie doll vagina” terimi ilk defa Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkmıştır. Los Angeles sosyetesinde talep gören bu işlem 2000’li yılların başından itibaren tüm dünyaya yayılmıştır.

Barbie Vajina estetiği kısaca şöyle tanımlanır: Dışarıdan görünecek şekilde sarkmış, büyümüş ve kırışmış iç dudakların kısaltılması, klitoristeki fazlalıkların alınarak estetik olarak düzeltilmesi ve ayrıca dış vajinal dudakların da ideal bir görünüme kavuşturulması işlemidir. Bu sayede vajinal bölge düz, pürüzsüz bir görüntü kazanır.

Bu görünümün elde edilmesi Labioplasti, Hudoplasti (klitoris estetiği) ve vulvar dolgu işlemlerinin bir arada gerçekleştirilmesi ile mümkün olmaktadır.

  • Labioplasti işlemi ile iç dudaklardaki deformiteler giderilerek, iç dudaklar dışarıdan görülmeyecek şekilde kısaltılır.
  • Hudoplasti işlemi ile klitoristeki fazla deri alınarak bu bölgedeki kabarık görüntü giderilir. Ayrıca klitoris normalden düşükse bir miktar kaldırılır.
  • Vulvar dolgu kapsamında ise yağ enjeksiyonu (lipo-filling) yöntemi tercih edilerek formu bozulmuş dış vajinal dudaklar sıkılaştırılıp dolgunlaştırılır.

Barbie Vajina Estetiğinin avantajları nedir?

Barbie Vajina Estetiğinin yapılma amacı, bacaklar kapalı şekildeyken dışarıdan herhangi bir fazlalığın görünmemesinin sağlanmasıdır. Yani; genital bölgede Venüs Yarığı olarak adlandırılan düz bir hat çizgisinin elde edilmesidir.

Son yıllarda Barbie Vajina Estetiğine olan ilgi ve talep giderek artmaktadır. Estetik yönüyle bakıldığında Barbie Vajina hasta memnuniyetinin fazlaca sağlandığı bir işlemdir. Bu operasyon ile arzu ettikleri görünüme kavuşan hastalar yeniden özgüven kazanırlar.

Ayrıca estetik kaygılar cinsel yaşamı ve ikili ilişkileri de olumsuz etkileyebilir. Barbie Vajina Estetiği sonrası estetik kaygıların giderilmesiyle bu tip sorunlar da ortadan kalkar.

Barbie Vajina Estetiğinin hastaları görsel anlamda tatmin etmesi ve olumlu psikolojik etkilerinin yanı sıra birçok değişik faydası da bulunmaktadır.

Bu işlem sayesinde bikini veya tayt gibi dar giysilerden fark edilen çıkıntılı görünüm giderilmiş olur. Hastaların artık bu konuda endişe duymalarına gerek kalmaz.

Labioplasti işlemi ile vajinal dudak deformitelerinin neden olduğu sık vajinal enfeksiyonlar, idrar yönünün değişmesi, vajinal bölgede kötü koku problemi, ağrılı cinsel ilişki gibi fiziksel rahatsızlıklar da ortadan kalkar.

Hudoplasti sayesinde ise ileriye dönük cinsel haz alamama gibi olası sorunların önüne geçilir.

Teşhis ve Tedavi Süreçlerimizle İlgili
Bilgi Almak İçin
Bize Hemen Ulaşabilirsiniz!
Deneyimli ve uzman kadromuzla iletişime geçmek; teşhis ve tedavi yöntemlerimizle ilgili bilgi alıp randevu talep etmek için bize ulaşabilirsiniz!