Lazerle Vajinal Daraltma – Sultan Buğday

Lazerle Vajinal Daraltma

Vajina yenileme ve genital estetik kapsamında yapılan uygulamalar arasında lazerle vajinal daraltma da yer alır. Geçmişteki normal doğumlar, kilo alıp verme, hormonal bozukluklar, jinekolojik ameliyatlar, genetik faktörler veya sık cinsel ilişkiye girilmesi gibi nedenlerle vajina sıkılığını zaman içerisinde yitirebilir.

Vajina sıkılığını yitirdiğinde cinsel birliktelik sırasında hem kadınlar hem de erkekler cinsel hazza ulaşamayabilir. Üstelik genişleyen vajinadan ilişki sırasında ses çıkabildiğinden bu durum hem kadınlar hem de erkekler için rahatsız edici olabilir. Çiftlerin cinsel yaşamını olumsuz yönde etkileyen vajinal genişleme; lazer teknolojisi sayesinde sorun olmaktan çıkarılabilir. En sık başvurulan lazerle genital estetik uygulamaları arasında yer alan vajinal daraltma; kliniğimizde uzmanlar tarafından FDA onaylı Fraksiyonel Karbondioksit (CO2) lazer kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti olarak da isimlendirilen vajina daraltma; vajinayı sıkılaştırırken aynı zamanda vajinal rajuvenasyon gerçekleşmesini sağlayan bir uygulamadır. Vajinası sıkılığını kaybeden kadınlar klinik ortamında işlem yaptırabilirler. Özel bir lazer probunun vajinaya yerleştirilmesi ve kademeli olarak ilerletilmesi yoluyla uygulanan lazerle vajina sıkılaştırma uygulaması genellikle tek seansta fark yaratır. Ancak gerekli seans sayısı kişiden kişiye değişebilir; sonuçların mükemmelleştirilmesi için birden fazla seans uygulanması gerekebilir.

Lazerle Vajina Daraltma Sonrası Süreç

Lazerle vajinoplasti seansları yaklaşık 20 dakika sürer ve hastalar işlem sonrası hemen günlük hayatlarına dönerler. Cerrahi bir kesi yapılmadığı için işlem sırasında ağrı ya da acı hissedilmez. İyileşme süreci oldukça kısa olsa da kişinin yaşı, genel sağlık durumu ve cilt yapısı iyileşme sürecini etkileyebilir.

Lazerle Vajina Daraltma Uygulamalarının Avantajları

Lazerle vajina daraltma uygulaması korkulacak bir işlem değildir. Seanslar oldukça kısa sürer, hasta klinik ortamında tedavi görür ve işlem sonrası beklemeden evine ya da işine dönebilir. Yüksek başarı oranı sağlanan vajinal daraltma cerrahi bir işlem değildir; dolayısıyla enfeksiyon ve kanama oluşma ihtimali yok denecek kadar azdır. Lazer seansları sonrası uzmanların direktiflerine uyum sağlandığında hasta sıkı ve gençleşmiş bir vajinaya kavuşabilir.

Siz de vajina gençleştirme olarak da bilinen vajina daraltma uygulamasına başvurmak istiyorsanız; kliniğimize ulaşarak uzmanlarımızdan randevu talep edebilirsiniz.

Teşhis ve Tedavi Süreçlerimizle İlgili
Bilgi Almak İçin
Bize Hemen Ulaşabilirsiniz!
Deneyimli ve uzman kadromuzla iletişime geçmek; teşhis ve tedavi yöntemlerimizle ilgili bilgi alıp randevu talep etmek için bize ulaşabilirsiniz!