Vajinal Kuruluk Tedavisi – Sultan Buğday

Vajinal Kuruluk Tedavisi

Menopoz dönemi, aşırı stres, geçirilen vajinal enfeksiyonlar ve vajinal duş gibi farklı nedenlerle ortaya çıkan vajinal kuruluk; vulva bölgesinde bulunan küçük dudakların tahriş olmasına, cinsel ilişkilerin ağrılı geçmesine ve kadınların hayat konforunun azalmasına neden olabilen bir sağlık problemidir.

Vajinal kuruluğa neden olan unsurların belirlenmesi vajinal kuruluk tedavilerinin kişiye özel planlanması açısından önem taşır. Vajinal kuruluk tedavisi teknolojinin gelişmesi ile birlikte lazer ile gerçekleştirilebilmektedir. Lazerle vajinal kuruluk tedavisi sonrası kadınlar cinsellikle yeniden barışabilir ve yaşadıkları tahriş sorunlarından kurtularak hayat kalitelerini artırabilirler.

Vajinal Kuruluk Nedenleri Nelerdir?

Farklı nedenlerle tüm yaş gruplarındaki kadınlarda ortaya çıkabilen vajinal kuruluk oluşumunun en yaygın nedeni menopoz dönemidir. Menopoz dönemiyle birlikte hormonlarda meydana gelen değişiklikler kadınların hem psikolojik hem de fizyolojik semptomlar yaşamasına neden olur. Vajina kuruluğu da menopozun en yaygın görülen belirtileri arasında yer alır.

Vajinal kuruluk nedenleri yalnızca menopoz sürecine indirgenemez. Kullanılan medikal ilaçlar, vajinal floranın bozulması, enfeksiyonlar, genetik faktörler ve yaşam tarzı vajinal kuruluk oluşumunu tetikleyebilir.

Vajinal Kuruluk Tedavisi

Kişi cinsel anlamda uyarılmasına rağmen konforlu bir cinsel ilişki için yeterli vajinal kayganlığa kavuşamıyorsa vajinal kuruluk varlığı olduğu söylenebilir. Vajinal kuruluk tedavisi kişiye özel planlanması gereken bir süreçtir. Vajinal kuruluk nedenleri uzmanlara tedavi seçeneklerinin belirlenmesi amacıyla yol gösterir.

Menopoz döneminde ortaya çıkan vajinal kuruluğun giderilmesinde lazerle vajinal kuruluk tedavisi yüksek başarı sağlamaktadır.

Lazerle Vajinal Kuruluk Tedavisi

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer ile vajinal kuruluk tedavisi acısız ve ağrısız bir yöntemdir. İşlem sonrası hastalar kısa sürede günlük yaşantılarına dönebilirler ve iyileşme sürecinde komplikasyon oluşma riski yok denecek kadar azdır. Anestezi uygulanmadan gerçekleştirilen tedavi ile vajinal gençleşme sağlanır, Bartholin ve Skene salgı bezlerinin işlevselliği artırılarak cinsel ilişki sırasında vajinanın ideal oranda kayganlaşması mümkün hale getirilir. Lazer seansları sonrasında vajina duvarı beslenir, nemlenir, elastikiyeti artar ve kadınların hayat kalitesi yükselir.

Siz de vajinal kuruluk nedeniyle hayat kalitenizin düşmesinden yakınıyorsanız; kliniğimize gelerek size özel tedavi yöntemlerinin uygulanması için bize başvurabilirsiniz.

Teşhis ve Tedavi Süreçlerimizle İlgili
Bilgi Almak İçin
Bize Hemen Ulaşabilirsiniz!
Deneyimli ve uzman kadromuzla iletişime geçmek; teşhis ve tedavi yöntemlerimizle ilgili bilgi alıp randevu talep etmek için bize ulaşabilirsiniz!